WWW.ARTETERAPIA.OPOLE.PL


Witam serdecznie na mojej stronie poświęconej Arteterapii, a w szczególności Choreoterapii - czyli mojej pasji:) Zapraszam do udziału w warsztatach, do współpracy i kontaktu.Można tu znaleźć również informacje o innych technikach arteterapeutycznych, informacje o konferencjach, warsztatach, ciekawych wydarzeniach, a także bibliografie, scenariusze, zdjęcia i kilka słów o mnie...


Zapraszam do Opola - najnowsze terminy SZKOLEŃ

Choreoterapia - 19-20. 11.2016
Arteterapia - 10-11.12.2016

Zapraszam do Opola - z pewnością wiele wspólnie przeżyjemy i doświadczymy!
Jeśli chcesz dokonać zapisu na szkolenie - kliknij poniższy link:
http://www.arteterapia.opole.pl/zapisy

ania.jpg

Zapraszam do pisania maili i wpisywania się do księgi gości.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie -

Anna Glińska - Lachowicz

 FILM o mojej pracy i pasji - Projekt WYSPA (O.Z. Turawa)

 Zapraszam do oglądania !

https://www.youtube.com/watch?v=fwRiRjT51fw

Jako efekt projektu - powstała również wystawa prezentująca prace z przebiegu projektu, wystawa do 31.03.2016 SCK UO

Fotolia_50450161_XXL.jpg Zapraszam do Studenckiego Centrum Kultury UO w Opolu, przez cały marzec 2016 odbywać się tam będzie Wystawa, prezentująca fotografie, rysunki i dokumentację związaną z zakończoną kolejną edycją Projektu WYSPA (Z.K. Turawa) - z pewnością warto zobaczyć! Wstęp wolny!

Jeśli ktoś jeszcze nie przeczytał - polecam - NOWOŚĆ wydawnicza "Arteterapia w nauce i praktyce" 2015

Zapraszam na moje autorskie szkolenia i warsztaty - nowe terminy powakacyjne już niebawem:

Choreoterapia cz.I

Choreoterapia cz.II

Arteterapia

Muzykoterapia

Więcej informacji w zakładce "Warsztaty i szkolenia"


Ponieważ zajmuję się terapią tańcem dla skazanych kobiet i mężczyzn - proponuję ciekawy film - jest w n

im taniec i silne emocje. Czy tańcem można wywołać bunt w więzieniu? Polecam - warto oglądnąć i pomyśleć!

http://www.youtube.com/watch?v=ePoYSJFTM_U&feature=youtu.be

14.02.2016 - ŁĄCZYMY się z akcją "1 BILION RISING" Podczas zajęć z choreoterapii w Areszcie Śledczym w Opolu tańczymy na znak protestu przeciwko przemocy wobec kobiet na całym świecie!

P40617951a.jpg

Choreoterapia – choreia (gr.) „taniec” i therapeuein (gr.) – „leczyć, opiekować się” (etymologia wyrazu - choros (gr.) – taniec grupowy) – leczenie tańcem. Forma terapii wykorzystująca ekspresję ruchową.
Choreoterapia współczesna powstała w Stanach Zjednoczonych Ameryki w latach 40. XX wieku i od tego momentu obserwujemy jej intensywny rozwój. Najnowsza definicja tej formy terapii według American Dance Therapy Associacion (ADTA) określa choreoterapię jako: „terapeutyczne wykorzystanie ruchu jako procesu, poprzez który wspomagana zostaje emocjonalna i fizyczna integracja”. W terapii tańcem można wyróżnić trzy podstawowe funkcje: diagnostyczną, profilaktyczną i terapeutyczną.

10_PALCOW_min.jpg

Arteterapia - czyli szeroko rozumiana terapia przez sztukę, w której można wyróżnić psychoterapię sztuką i terapię sztuką w ujęciu pedagogicznym. Bazuje na wykorzystywaniu leczniczych i terapeutycznych walorów poszczególnych dziedzin sztuki w procesie oddziaływania na osobowość człowieka, a w szczególności jego sferę emocjonalną. Kulminacyjnym momentem każdej sesji terapeutycznej (spotkania z klientem - podopiecznym) jest wyładowanie negatywnych, skumulowanych emocji, zrzucenie „wewnętrznych blokad”, podobnie jak w starożytnym „katharsis” – doświadczenie oczyszczenia (dziś mówimy o psychokatharsis).


Zdjęcia, opisy i informacje zamieszczone na niniejszej stronie są mojego autorstwa lub moją własnością. Zgodnie z Dz. U. 94 Nr 24poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170, kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez  mojej pisemnej zgody jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich